Kdo je Evvie?

Evvie

Vždycky jsem chtěla být dětskou psycholožkou. Od toho se odrazila volba střední školy - odmaturovala jsem v oboru sociálně správní činnost. Pak jsem se hlásila na psychologii, kam mě dva roky po sobě nevzali, a tak jsem mezi tím studovala vyšší odbornou školu, obor sociální práce. Ptáte se, proč jsem nešla na konzervatoř? Do Prahy na rock/jazz kytaru bych se nedostala, klasická kytara na brněnské konzervatoři by mě nebavila. Zpěv a hraní na kytaru (vedle divadla, gymnastiky, fotbalu a koní) byl odjakživa můj největší koníček.

Při VOŠce jsem začala učit na kytaru jako přivýdělek, po skončení rozvrhu ve škole jsem objížděla každý den celé Brno s kytarou na zádech, některé cesty od jednoho studenta ke druhému trvaly i hodinu. Za týden jsem v MHD trávila průměrně 13 hodin. Vesmírně mě to ale bavilo a proto jsem dojížděla 4 roky. Pak jsem otevřela učebnu na Lesné, kam na oplátku studenti dojížděli za mnou, a v ten moment se kolem mě zhmotnila skutečnost, že jsem se dostala až sem - na židli za stůl, u kterého učím hudbu. 63108990 hodin na cestách mě dovedlo až do vlastní učebny, kde moje škola nabrala profesionálních obrátek.

Evvie

Nemám vystudovanou hudbu na akademické půdě, studovala jsem a studuji ji sama - začátky na kytaru jsem pochytila z taťkové kapely, řekli mi: “poslouchej, dívej se a zkus to po svém” a ono to šlo… samozřejmě že s chybami, formou pokus omyl - osvědčená metoda všech samouků. Posloucháním, díváním a napodobováním jsem se naučila mnoho, postupem času mi taky byly předány zkušenosti a rady od šikovných akademických kytaristů ať už formou konzultace, nebo hraním samotným. Dodnes se vzdělávám jak v praxi, tak v hudební teorii.

Zpěv je další kapitolou, vyzkoušela jsem různé přístupy a techniky, vybrala jsem si ze všeho to, co mi dává největší smysl a nejvíce pro mě funguje. Poslouchej a zkus to po svém - tady to platí snad ještě více než u kytary, protože do krku (běžně) nevidíme. Je nám znám pouze pocit; zvuk, který vydáváme a jak jej provádíme. Je to něco, na co nemůžeme sáhnout a je jenom naše - a to mě na zpěvu fascinuje nejvíc. Čím víc si člověk zažil, tím zajímavější jeho hlas je - slyšíte radost, bolest, smutek, pláč, smích. Zpěv vychází rovnou z duše, nic nám v jeho produkci nezavazí. Nic hmatatelného. Já začala zpívat s kytarou v ruce Karla Plíhala a Vlastu Redla. V pubertě jsem se snažila zpívat rock, to mi ale vůbec nešlo. Dnes sama sebe řadím do R’n’B, popu a muzikálu. Tím chci tedy říct, že jsem si vyzkoušela zazpívat všechno. Navštívila jsem několik přednášek, workshopů a konzultací. Čtu několik knížek o technikách zpěvu, zpívám podle několika programů slavných pěveckých lektorů. Ale hlavně, zpívám podle sebe a z duše - tak, jak nejlépe umím. Správné techniky, dýchání, výraz a styly zpívání mi převelice pomáhají, nejvíce ale můj zpěv definují životní zkušenosti a emoce.

Evvie

K výuce zpěvu je nesčetně mnoho přístupů, já žákům dávám na výběr z toho, co jsem se stihla naučit. Jak zpívám můžete posoudit sami a jestli se vám moje produkce líbí, ráda vám svoje zkušenosti a rady předám. Přistupuji ke zpěvu, hraní na kytaru a k výuce s pokorou.

V současné době studuji Mgr. na Ústavu hudební vědy - Teorie interaktivních médií. Tento obor mě dostal k filmu a natáčení, proto dnes pracuji jako video/audio editor pro Planetarium Morava. Založila jsem EML Production pro moji video/audio produkci. Učím se jak natáčet, fotit, píšu scénáře, nahrávám mluvené slovo, skladby a točím dokumenty. Projektů je tedy spousta, prioritou je pro mě výuka. Touto cestou chci poděkovat všem, kteří mě něčemu naučili, poradili a pomohli. Mám kolem sebe tým skvělých lidí, se kterými spolupracuji a společně utváříme EML takové, jaké je. Moji studenti mě naučili více, než bych si dokázala představit. Díky všem.

Evvie

Kontaktujte nás!


Hudební kurzy Evvie's Music Lessons