Kdo je Evvie?

Evvie

Vždycky jsem chtěla být dětskou psycholožkou. Od toho se odrazila volba střední školy - odmaturovala jsem v oboru sociálně správní činnost. Pak jsem se hlásila na psychologii, kam mě dva roky po sobě nevzali, a tak jsem mezi tím studovala vyšší odbornou školu, obor sociální práce, kterou jsem nakonec dostudovala. Zjistila jsem ale, že bych tuto práci dělat nemohla. Ptáte se, proč jsem nešla na konzervatoř? Do Prahy na rock/jazz kytaru bych se nedostala, klasická kytara na brněnské konzervatoři by mě nebavila. Zpěv a hraní na kytaru (vedle divadla, gymnastiky, fotbalu a koní) byl ale odjakživa můj největší koníček.

Při VOŠce jsem začala učit na kytaru jako přivýdělek, po skončení rozvrhu ve škole jsem objížděla každý den celé Brno s kytarou na zádech, některé cesty od jednoho studenta ke druhému trvaly i hodinu. Za týden jsem v MHD trávila průměrně 13 hodin. Vesmírně mě to ale bavilo a proto jsem dojížděla 4 roky. Pak jsem otevřela učebnu na Lesné, kam na oplátku studenti dojížděli za mnou, a v ten moment se kolem mě zhmotnila skutečnost, že jsem se dostala až sem - na židli za stůl, u kterého učím hudbu. 10192552400 hodin na cestách mě dovedlo až do vlastní učebny, kde moje škola nabrala zcela jiných rozměrů.

Evvie

Začátky na kytaru jsem pochytila z taťkové kapely, řekli mi: „poslouchej, dívej se a zkus to po svém” a ono to šlo… samozřejmě, že s chybami, formou pokus omyl - osvědčená metoda všech samouků. :) Posloucháním, díváním a napodobováním jsem se naučila mnoho, postupem času mi taky byly předány zkušenosti a rady od šikovných akademických kytaristů ať už formou konzultace, nebo hraním samotným. Dodnes se učím stále něčemu novému, neb je to pro mě nikdy nekončící proces. :)

Zpěv je další kapitolou, vyzkoušela jsem různé přístupy a techniky; vybrala jsem si ze všeho to, co mi dává největší smysl a nejvíce pro mě funguje. Poslouchej a zkus to po svém - tady to platí snad ještě více než u kytary, protože do krku (běžně) nevidíme. Je nám znám pouze pocit; zvuk, který vydáváme a jak jej provádíme. Je to něco, na co nemůžeme sáhnout a je jenom naše - a to mě na zpěvu fascinuje nejvíc. Čím víc si člověk zažil, tím zajímavější jeho hlas je - slyšíte radost, bolest, smutek, pláč, smích. Zpěv vychází rovnou z duše, nic nám v jeho produkci nezavazí. Nic hmatatelného. Já začala zpívat s kytarou v ruce Karla Plíhala a Vlastu Redla. V pubertě jsem se snažila zpívat rock a metal, to mi ale vůbec nešlo. Dnes sama sebe řadím do popu, folku a písničkářství. Tím chci tedy říct, že jsem si vyzkoušela zazpívat všechno. Navštívila jsem několik přednášek, workshopů a konzultací. Přečetla jsem několik knížek o technikách zpěvu, vyzkoušela několik programů slavných pěveckých lektorů. Ale hlavně, zpívám podle sebe a z duše - tak, jak nejlépe umím. Správné techniky, dýchání, výraz a styly zpívání mi převelice pomáhají, nejvíce ale můj zpěv definují životní zkušenosti a emoce.

Evvie

K výuce zpěvu je nesčetně mnoho přístupů, já žákům dávám na výběr z toho, co jsem se stihla naučit. Snažím se předávat svoje zkušenosti, ulehčovat a urychlovat proces hledání a zabránit naučení se zlozvykům. Přistupuji ke zpěvu, hraní na kytaru a k výuce s pokorou.

Vystudovala jsem Teorii interaktivních médií na Ústavu hudební vědy. Tento obor mě dostal k filmu a natáčení, proto dnes pracuji jako video/audio editor pro Planetarium Morava. Učím se jak natáčet, fotit, píšu scénáře, nahrávám mluvené slovo, skladby a točím dokumenty. Projektů je tedy spousta, prioritou je pro mě ale výuka.

Touto cestou chci poděkovat všem, kteří mě něčemu naučili, poradili a pomohli. Mám kolem sebe tým skvělých lidí, se kterými spolupracuji a společně utváříme EML takové, jaké je. A mí žáci (ze kterých se stávají i skvělí přátelé) mě naučili více, než bych si dokázala představit. Díky všem.

Evvie

Kontaktujte nás!


Hudební kurzy Evvie's Music Lessons